RSS AKO URČIŤ CENU AKO URČIŤ CENU AKO URČIŤ CENU AKO URČIŤ CENU AKO URČIŤ CENU

Aktuálnu ponuku realít našej kancelárie nájdete na portáli AReality.sk. Službu Moja Realitka prináša AReality.sk - najväčšia ponuka nehnuteľností na Slovensku.

AKO URČIŤ CENU

 

 

Cena je najdôležitejší faktor úspešného obchodu.

Ako sa hovorí, “všetko sa predá, je to len otázkou času a ceny“. Čas v prípade predaja nehnuteľností hrá vždy proti predávajúcim a v prospech kupujúcich. Preto je dôležité dať času čo najmenší priestor, aby negatívne neovplyvnil predaj Vašej nehnuteľnosti.

 

Nasledujúci trojuholníkový graf vyzdvihuje dôležitosť správne určenej trhovej ceny.

V strede grafu je tzv. trhová hodnota, ktorá zaujme približne 60% reálnych kupujúcich. Tak ako sa cena dvíha oproti jej trhovej hodnote, klesá výrazne počet potenciálnych klientov a keď je cena nehnuteľnosti nižšia, záujem stúpa.

 

 

Pri predaji nehnuteľností platí, že je najhodnotnejšia a najzaujímavejšia v prvých dňoch predaja. Kupujúci chcú mať pocit, že našli niečo, čo ostatní nie, že ich dokázali predbehnúť a spraviť skutočne dobrú kúpu. Čím je nehnuteľnosť dlhšie na trhu, tým viac stráca na hodnote a stáva sa z nej ležiak, ktorý nie sú ochotní záujemcovia kúpiť ani pri zníženej cene. Nasledujúci graf ukazuje úroveň nadšenia a záujmu kupujúcich a ako časom postupne tento záujem upadá.

 

 

 

Výsledná predajná cena nehnuteľnosti je parameter, nad ktorým ako predávajúci nemáte takmer žiadnu kontrolu. Reálna cena nezávisí od toho, za koľko ste ju v minulosti kúpili, koľko ste v nej preinvestovali, aké ste mali úverové náklady alebo za koľko predal nehnuteľnosť váš sused. Výslednú cenu určuje trh a konkrétny reálny kupujúci.

Veľa kupujúcich určuje prvotnú hodnotu svojej nehnuteľnosti tak, aby „mali z čoho spúšťať“. Hoci má tento spôsob svoju logiku na prvý pohľad, táto logika je iba pre predávajúcich.

Kupujúci nemajú záujem o žiadnu nehnuteľnosť, ktorú považujú za nadhodnotenú a iba zriedka sa k nej vrátia aj po znížení ceny. Kupujúci tiež nevedia, že cena bola nastavená tak, aby sa dala znižovať a nie každému je príjemne dohadovať sa o finálnej výške ceny. Preto je veľmi dôležité zaujať kupujúcich hneď od začiatku, a nedávať si zbytočne veľké pomyslené rezervy. Pokiaľ záujemca nepríde ani na obhliadku, nemáte komu znížiť cenu a znižovať ju v inzeráte je ten najrizikovejší spôsob. Pozrite sa na predaj aj očami záujemcu a položte si otázku, či by ste na mieste kupujúcich vašu nehnuteľnosť za Vami pýtanú cenu kúpili. A pokiaľ sa s predajom neponáhľate a súčasné konkurenčné ceny sú nižšie ako vaša predstava, je lepšie ho zatiaľ neponúkať. Ak sa nenájde dobrý kupec teraz, nenájde sa ani v budúcnosti. Nadhodnotenie ceny nehnuteľnosti v skutočnosti nikdy nevedie k tomu, aby ste dostali Vami naplánovanú cenu a kupujúci má pri znižovanej cene pocit, že je buď s nehnuteľnosťou problém, alebo vycíti slabinu a bude zjednávať oveľa tvrdšie. Preto sa nedajte chytiť do pasce vysokej ceny, ktorá v konečnom dôsledku predaju Vašej nehnuteľnosti ublíži.

 

Posledný graf ukazuje, ako sa postupne znižuje reálne zaplatená cena, ak je nehnuteľnosť v ponuke dlhší čas.

 

 

My Vám pripravíme kompletnú konkurenčnú cenovú analýzu, ktorá na základe objektívnych faktov určí najvyššiu možnú cenu, ktorú je trh ochotný akceptovať. Ak je možné za vašu nehnuteľnosť pýtať tzv. prémiovú cenu, táto analýza to odhalí. Konkurenčná cenová analýza je simulácia spôsobu rozmýšľania kupujúcich, pretože v konečnom dôsledku oni rozhodujú o tom, koľko za Vašu nehnuteľnosť dostanete bez ohľadu na to, akú máte predstavu, koľko ste preinvestovali zdrojov na rekonštrukciu alebo iné práce a aký máte k nej emocionálny vzťah. Máme všetky nástroje na to, aby ste dosiahli čo najvyššiu možnú predajnú cenu v daný moment na trhu.

 

Zaujali Vás tieto informácie ?
Kontaktujte nás a my Vám bezplatne pripravíme konkurenčnú cenovú analýzu práve Vašej nehnuteľnosti.

 

<

 

Zisťiť možnosti financovaania

  

Najväčí prínos pre klientov minulý mesiac bol maklér:

íDaniel Dorušinec

 Maklér mesiaca

 

          
    
 Nové domy na kľúč 
                        
   

-

 

                

Povedali o nás: 

So spoločnosťou BVT Estate spolupracujeme už takmer 5 rokov. Vybral som si ich ako spoľahlivú realitnú agentúru, k čomu som dostal odporúčania od kamaráta.Oceňujem ich profesionalitu, ľudský prístup, flexibilnosť, promptnosť, ochotu pomôcť a poradiť v akýchkoľvek otázkach.Ja i moji obchodný partneri sme vždy boli spokojní, zaujali ma rôzne modelové situácie, ktoré v rámci výberu vhodnej nehnuteľnosti a hlavne jej následného financovania riešili a detailne ich vysvetlili. Dlhodobá spolupráca v oblasti nákupu a prenájmu nehnuteľností so spoločnosťou BVT Estate zásadným spôsobom prispela k objasneniu celej problematiky a k zvýšeniu mojich príjmov. Vždy so mnou jednali férovo a ich obchodná filozofia win/win  mi maximálne vyhovovala a vyhovuje dodnes. Môžem len odporúčať.

Milan H., Trnava

 Dostávam oveľa viac ako som očakával a pritom ma to stojí podstatne menej ako som počítal. Dostal som priestor na hľadanie nového bývania. Dokonale vyhoveli všetkým mojim požiadavkám.  

Vďaka širokému portfóliu nehnuteľností a vďaka tomu, že mi ponúkli viacero možností financovania som mal vo výbere veľkú slobodu. A to si veľmi cením.

A tak sa veľmi stresujúca vec, ako je výber nového domova v podstate zmenila v pohodovú zábavu a dobrodružstvo.

Žena bola uč opäť tehotná, ale oni k tejto skutočnosti pristupovali s maximálnou profesionalitou a ohľadom, vždy vyšli v ústrety našim požiadavkám.

Maklér a celý kolektív boli úplne perfektný, za čo im veľmi pekne ďakujem.

Som s BVT Estate maximálne spokojný a budem všetkým odporúčať.

 

Imrich T., Galanta 

 BVT Estate mi poskytuje z pohľadu filozofie dostatočnú slobodu v rozhodovaní a z pohľadu samotnej realizácie  široké možnosti voľby.

Vždy našli riešenie aj v zdanlivo neriešiteľných situáciách. Môžem lem odporučiť.

Skúste ich sami a uvidíte, že s ničím nemajú problém. A všetko riešia s chladnou hlavou.

Toto si veľmi cením, ale najviac to, že pri riešení môjho komplikovaného predaja sa nezľakli a nehodili flintu do žita, ale dotiahli predaj až do úspešného konca.

Veľmi pekne ďakujem celému kolektívu, a najmä konateľke p. Novákovej.

Na Slovensku je veľmi málo takýchto firiem.

 

Alena. P., Hlohovec

 

 Náš byt predali za dva týždne a súčasne hľadali pre nás  dom.

Bola to skvelo skoordinovaná akcia. Aj keď pre nás trocha hektická.

Dôležité pre nás bolo, že my sme sa mohli naplno venovať našej robote.

Veľmi dobre mi poradili v mnohých otázkach a vždy platilo, že čo povedali tak to aj bolo.

Slovo od spoľahlivého partnera je veľakrát viac, ako zmluva. Sme s týmto prístupom veľmi spokojní.

Úprimne BVT Estate odporúčame. Nesklamú Vaše očakávania.

 

Karol a Hedviga T., Trnava

BVT Estate s.r.o.

Realitná a stavebná spoločnosť

Blesovce 79

956 01  Topolčany

0949 300 448

 0909 133 838

 

novakovaja@centrum.sk

bvtreal@bvtreal.sk

Skype: bvtreal

www.byvanievtrnave.sk

www.bvtreal.sk

Web mail

Intranet

 

 

 

 

 

 

 

počítadlo.abz.cz